Podstawowy kurs prezenterski
(2-4.06.2023)
CENA*: 1968 ZŁ (1600 ZŁ + VAT)

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: (+48 22) 547 86 74, szkolenia@tvp.pl

Kurs przeznaczony dla osób początkujących lub pragnących ocenić swoje predyspozycje do wykonywania zawodu prezentera telewizyjnego lub konferansjera, pozwala zweryfikować ewentualne dotychczasowe doświadczenia i umiejętności oraz dostarcza wskazówek do dalszej pracy. Z kursów i konsultacji prezenterskich korzystają często również osoby niezwiązane bezpośrednio z mediami, pragnące poznać elementy warsztatu telewizyjnego, by wykorzystać je w twórczości internetowej albo pracy zawodowej w innych dziedzinach.

Uczestnicy poznają zasady zachowania i pracy przed kamerą, uczą się prowadzenia wywiadów, pisania oraz wygłaszania zapowiedzi (także przy użyciu telepromptera). Konwersatoria i wykłady obejmują m.in. zasady redagowania tekstu zapowiedzi i informacyjnego, przygotowanie i tworzenie konspektu rozmowy oraz wybrane elementy prawa prasowego i autorskiego. 

Intensywny trzydniowy program kursu obejmuje łącznie 27 godzin (w tym 16 godzin ćwiczeń przed kamerą w studiu oraz Atelier). Zajęcia praktyczne prowadzone są w grupach max. 8-osobowych.Udział w kursie poprzedza wypełnienie i odesłanie ankiety wstępnej zawierającej informacje o doświadczeniu i oczekiwaniach uczestników oraz wskazania pomocne w przygotowaniu zajęć. Wszystkie konsultacje i treningi odbywają się w siedzibie „Akademii Telewizyjnej TVP” (Warszawa, ul. J. P. Woronicza 17, bud. R). 

Trenerzy:

Dobór kadry trenerskiej jest uzależniony od ustalonego terminu szkolenia i może być ograniczony w przypadku ryzyka zaistnienia tzw. konfliktu interesów (w takich przypadkach Akademia Telewizyjna TVP ściśle przestrzega reguł określonych w „Zasadach Etyki Dziennikarskiej w TVP S.A.”). 

Kopie nagrań:

Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymuje kopię kompletu nagrań dokonanych podczas zajęć w formie plików wideo skonwertowanych do formatu .mp4 (przekaz plików do pobrania za pośrednictwem jednego z serwisów umożliwiających transfer danych). TVP nie przechowuje nagrań. Po potwierdzeniu ich dostarczenia do uczestnika wszystkie kopie są usuwane.


*/ cena nie obejmuje obiadów. Uczestnikom zajęć zapewniamy napoje gorące (kawa, herbata, woda mineralna) oraz słodkie przekąski (ciastka, paluszki itp.). przez cały czas trwania zajęć. Wstęp i poruszanie się po terenie kompleksu TVP przy ul. Woronicza w Warszawie wymaga posiadania odpowiednich przepustek. Wejście piesze znajduje się w bud. F (od ul. Woronicza). Możliwy jest również wjazd samochodem (od ul. Woronicza) oraz parkowanie przez cały czas pobytu w Akademii Telewizyjnej (dla uczestników naszych szkoleń dokonujemy rezerwacji miejsc parkingowych). Każdy uczestnik szkolenia, wraz z programem, otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące wejścia lub wjazdu samochodem.