Indywidualne konsultacje logopedyczne
CENA*: 369 ZŁ (300 ZŁ + VAT)

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: (+48 22) 547 86 74, szkolenia@tvp.pl

Indywidualne konsultacje logopedyczne dotyczące poprawnego mówienia i czytania, przeznaczone dla prezenterów i reporterów - pracowników mediów elektronicznych (radio, telewizja) oraz innych osób wykonujących pracę wymagającą profesjonalnego posługiwania się głosem.

Konsultacje umawiane i prowadzone w trybie indywidualnym pod kierunkiem doskonałego zespołu doświadczonych trenerów-logopedów medialnych w warunkach profesjonalnych: Pracowni Logopedycznej lub (opcjonalnie) Studia Lektorskiego (radiowego). W zależności od przedmiotu i rodzaju zajęć możliwa jest realizacja w wersji hybrydowej lub zdalnej.

Zakres konsultacji:

  • ogólna analiza sposobu mówienia i czytania (głos, artykulacja, dykcja),
  • analiza głosu, diagnoza wad i zaburzeń mówienia,
  • uświadomienie wad i zalet głosu oraz sposobu jego używania,
  • wskazanie problemów oraz rodzaju zalecanych ćwiczeń,
  • określenie zakresu i przybliżonego czasu poprawy lub wyeliminowania wad,
  • ćwiczenia zmierzające do korekty wad wymowy i zaburzeń głosu,
  • kształtowanie poprawnego mówienia i czytania,
  • wybrane elementy interpretacji tekstu

 

Trenerzy:

Akademia Telewizyjna TVP dysponuje doskonałym zespołem logopedów medialnych – osób posiadających wieloletnie doświadczenia i dokonania w kształceniu prezenterów i reporterów Telewizji Polskiej, a także w szkoleniach komercyjnych realizowanych dla kontrahentów zewnętrznych (firm i osób indywidualnych). Umożliwia to dopasowanie specjalizacji trenera do zdiagnozowanych problemów i oczekiwań uczestnika konsultacji.  Wybór kadry trenerskiej może być również uzależniony od ustalonego terminu realizacji szkolenia. Dobór kadry trenerskiej ograniczony jest w przypadku ryzyka zaistnienia tzw. konfliktu interesów (w takich przypadkach Akademia Telewizyjna TVP ściśle przestrzega reguł określonych w „Zasadach Etyki Dziennikarskiej w TVP S.A.”).